Futboll

Thaqi: Fitorja në derbi ka gëzim të dyfishtë

Pas ndeshjes trajneri i Dritës, Arsim Thaqi ka folur për derbin e fituar, duke thënë se fitorja në derbi ka gëzim të dyfishtë.

“Ky derbi kalon përmasat e një derbi në Kosovë dhe gëzimi është i dyfishtë, pasi me fitoren në derbi ne edhe u kthyem aty ku e kemi vendin”.

“Ishim të dyja ekipet me fat në raste dhe kështu është futbolli. E rëndësishme është që fituam këtë ndeshje derbi dhe duhet të vazhdojmë tutje”.

“Nuk është e lehtë për asnjë trajner kur ndjek titullin. Por, është privilegj të jesh trajner i Dritës, skuadër e organizuar në gjitha aspektet”.

“Shpresoj që gjërat të na ecin edhe në fushë ashtu siç po shkojnë jashtë saj. Përgëzoj lojtarët për angazhimin e po ashtu edhe ndihmën që po na japin ‘Intelektualët’”, u shpreh Thaqi.

You Might Also Like