LAJME

AAK po fuqizohet me të madhe në shtetin e Gjermanisë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës cdo ditë e më shumë po shtrinë rrjetin e saj për të mirën e atdheut edhe në diasporë. AAK sot ka mbajtur takim me shumë bashkëatdhetarë në Baden Wurttemberg. Në këtë takim u formua edhe Këshilli Inicues për formimin e degës së AAK-së në Heilbronn me përbërjen Visar Gashi, Emrush Murselaj, Hashim Shala, Kastriot Lekaj e Bekim Demaj. Në këtë takim të rëndësishim ishte kryetari i AAK-së për Gjermani, Ukë Blakaj, deputeti i Kuvendit të Kosovës Bekë Berisha, kryetari i degës së AAK-së për Baden -Wurttemberg Hamëz Agaj dhe aktivisti Muhamet Bojku.

You Might Also Like