Futboll

Albert Dabiqaj pjesë e Gjilanit

Superliga e Kosovës në futboll aktualisht është në pushim dhe klubet kanë filluar të përgatiten maksimalisht për sezonin e ri.

Sport Club “Gjilani” është njëri nga klubet i cili e ka shpallur kandidaturën për titullin kampion.

Minuta më parë Gazeta “Sheshi” raportoi se skuadra e Ismet Munishit do ta prezantoj në radhët e veta futbollistin e njohur, Albert Dabiqaj.

Tashmë vecse është prezantuar lojtari më i ri tek “kuqebardhët” i cili do ta bartë numrin 14.

Kujtojmë që mesfushori 24-vjeçar më parë ka mbrojtur edhe ngjyrat e Besës së Pejës.

You Might Also Like