Futboll

Drita e Gjilani mësojnë gjyqtarët në Conference League

Tre skuadrat kosovare që do të garojnë në Ligë të Konferencës këtë stinor, DritaGjilani Llapi, kanë mësuar referët që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjet e tyre përkatëse.

Kështu, Drita që është mysafire e Interit finlandez më 6 korrik në ndeshjen që nis prej orës 17:00 do të ketë referë nga Çekia në fushë.

Jan Petrik, kryesor; Kamil Hajek dhe Matej Vicek anësorë, ndërsa Jan Machalek është gjyqtar i katërt.

Gjilani që pret Liepajan letoneze më 7 korrik me fillim prej orës 20:00 ka katërshen uellsiane në ndarje të drejtësisë.

Robert Jenkins, kryesor; Lewiss Edwards dhe Jonathon Bryant anësorë; ndërsa John Jones është zyrtari i katërt i ekipit të gjyqtarëve në këtë ndeshje.

You Might Also Like