Futboll

Drita me shpresa të mëdha që të shpallet nënkampion i Kosovës

FC Drita sigurt po marshon drejt të qenit nënkampion i Kosovës në futboll, kjo për shkak të fitores tejet të vlefshme ndaj Drenicën, në Stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Drita, në pjëslojën e parë ka udhëhequr me rezultat 0:1, për të shënuar edhe dy gola të tjerë në pjesëlojën e dytë. Drita ka arritur që të mbajë distancën ndaj Ballkanit dhe me gjasa të mëdha pret që nëpërmjet vendit të dytë të dalë në Evropë.

Në ndeshjen e fundit, Drita duhet që të mposht Arbërinë, derisa Prishtina në ndeshjen e fundit do të përballet me Ballkanin.

You Might Also Like