Futboll

Edhe një nigerian te Drita

Samson Ebuka Obioha është lojtari i ri i FC Drita

FC Drita ka arritur marrëveshje për transferimin e nigerianit Samson Ebuka Obioha.

Samson luan në pozitë e sulmuesit ku dy sezonet e fundit ishte pjesë e superligës finlandeze te ekipi i SJK Seinäjoki.

Samson sot është prezantuar para bashkëlojtarëve nga drejtori sportiv Valon Zymberi, i cili i dëshiroi mirëseardhje lojtarit , i cili më pas edhe zhvilloi stërvitjen e parë me ekipin.

Samsi do të jetë një forcë shtesë në repartin ofanziv dhe një alternativë më shumë për trajnerin Ramadani.

You Might Also Like