Futboll

Intelektualët: Me vdekjen e Vokrrit, Kosova humbi një njeri të madh

Intelektualët, tifozët më të flaktë të Dritës, kanë ngushëlluar familjen Vokrri, FFK-në dhe të gjithë futbolldashësit me rastin e ndarjes nga jeta të Fadil Vokrrit, ish-futbollistit të gjeneratës së artë të KF Prishtina e së fundi edhe kryetar i FFK-së.

Ja postimi i plotë i inteletualëve

 

Sot nga jeta u nda Fadil Vokrri, presidenti i Federates se Futbollit te Kosovës.

Vokrri ishte legjende e futbollit tone edhe me gjere, andaj Kosova sot humbi nje njeri te madhe.

Intelektualët i shprehin ngushellime familjes Vokrri, Federates se Kosovës si dhe gjithe dashamireve te tij.

 

You Might Also Like