Futboll

Ja treshja e gjyqtarëve sllovakë të ndeshjes Drita – Malme

Drita dhe Malmo luajnë ndeshjen e parë kualifikuese të Ligës së Kampionëve të martën në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë.

UEFA ka caktuar edhe gjyqtarët e këtij dueli.

Kryesori do të jetë Boris Marhefka nga Sllovakia, shkruan Gazetasheshi.com.

Atij do t’i ndihmojnë Peter Kovac, Marek Galo dhe Pavol Chmura si i katërti, të gjithë nga Sllovakia.

Vëzhgues i ndeshjes është Kazimierz Oleszek nga Polonia, kurse vëzhgues i referëve do të jetë Thomas Einwaller nga Austria.

Ndeshja luhet prej orës 20:45, teksa pritet me interesim të madh, sidomos nga gjilanasit.

You Might Also Like