OPINION

Ofendimi i Abedinit!

Nderim Isufi
Ofendimi i Abedinit nga SKYPE, na tregoi një lloj “mangupi” apo “patrioti” me bateria! Ofendimi i tij dhe injorimi i tij karshi profesor Bylbyl Sokoli dhe trenerit Ismet Munishi, nuk është ofendim, vetem per dy figura te sportit Kosovar por është ofendim per gjithe futbollin Kosovar dhe gjithe qytetaret e Kosoves! Nese Abedini nuk paska ndegju per Bylbylin dhe Ismetin,kjo tregon qart se Abedinit fare nuk i ka intersu futbolli i Kosoves dhe asnjher nuk ka shpreh deshir me i ndihmu futbollit Kosovar. Nese Abedini i njef, por e luajke rolin e budallait dhe të injorantit kjo tregon kulturen morale, njerzore e familjare, qysh është rrit Adnani dhe Abedini! Abedin Bylbyli dhe Ismeti e shumë të tjere në koherat me te veshtira I kan kontribu dhe kan sakrifiku gjithqka per futbollin Kosovar, ne ketu jemi ballafaqu me agresorin serb, qe na ka rrah, burgos, e maltretu. Kurse ti Abedin je rrezit n’dielli ne Bruksel! Abedin a te kujtohet kampanja mbi një vjeqare, me slloganin ADNAN THUAJ PO SHQIPËRIS, as kete nuk e keni be, pse Abedin, a ki pergjigje. Abedin ma leht kemi kontaktu ne tel me OBAMEN, se sa me juve, ju nuk na keni mundesu asnje komunikim, asnje takim me ju. Ju e keni injoru Kombin Shqiptar me veprimet e juaja e keto veprime të tuaja i keni percjell te Adnani që e keni marë n’qaf djalin tuaj. Abedin ti dhe Adnani me pas jetu me naj shtet tjeter( p.sh Kolumbi) e me mohu kombesin dhe shtetin tuaj, kishi me u perball me shume gjera. Abedin ty me se paku te takon me fol per patriotizem. Abedin, Adnani e pat rastin me tregu veten dhe me na demantu, nuk e beri, nuk e festoi golin me Shqiponjen ton kombtare! Abedin, injorimi juaj per paraqitje ne media, apo televizoneve Kosovare, refuzimi juaj per mos dhenie te një interviste per mediumet Kosovare tregon shume qart se sa “patriot” je. Abedin, Majlinida, Distria, Rita Ora, Dua Lipa,Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri,Era Istrefi, Haxhi Krasniqi, te gjithe keta yje asnjher nuk kan ik nga shteti i tyre, jam mburr qe jan Shqiptar e Kosovar. Abedin faleminderit qe u lajmrove, por kurr hallal që na ofendove. P.s une prita te kemi reagime edhe nga federata e futbollit Kosovar, ne lidhje me deklaratat e Abedinit, se ku njeri nuk i ka fy vetem Ismetin e Bylbylin, por gjith futbollin Kosovar.

 

 

You Might Also Like