Gjilan

Ka ndërruar jetë doktoresha Sevdije Korça

 

Një lajm i kobshëm ka pllakosur Gjilanin këtë të shtunë. Ka ndërruar jetë dokotresha Sevdije Korça, e cila për vite të tëra ka punuar me plot zell në mirëqenien shëndetësore të qytetarëve tanë.

Sevdijen, familjarët, miqtë, kolegët dhe shokët dhe shoqet e saja do t’a kujtojnë si një punëtore të madhe dhe të paepur në punën e saj, sikurse edhe si një humaniste e shoqe e mirë.

Sevdije Korça ishte duke punuar në Qendrën kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë.

Kryelajmi.com

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarë të saj, të cilët kanë shkruar:

Te dashur familjarë, miq e dashamirë. Sot ndërroi jetë e bija, motra, halla e kunata jonë Sevdije Korça.

 

You Might Also Like