Sportet me dorë

KV Drita prek finalen e Kupës së Kosovës

Drita finalistja e parë e Kupës së Kosovës, në konkurrencën e femrave.
Vashat gjilanase mposhtën në gjysmëfinale Skenderajn me rezultat 3-0 (25-20, 25-19, 25-17), në përballjen që u zhvillua në Palestrën “1 Tetori“, të shtunën në Prishtinë.
Drita, në finale takohet me fituesen e ndeshjes mes M. Technologies dhe Fer Volleyt e cila luhet të shtunën, me fillim nga ora 20:00.

You Might Also Like