Futboll

Mbyllet pjesa e parë, Gjilani në epërsi

Nis ndeshja.

Në 12 minutat e para SC Gjilani po e dominon ndeshjen, kurse Liepaja po dëshmohet shumë e rrezikshme, sidmos në kundërsulme.

Min. 14. Rast i mirë për Gjilanin, por topi që u qëllua me kokë nga Dabiqaj u përplas për shtylle.

min. 20. Zabërgja gjuan me kokë, por më herët u referua faull.

min 38. GOOOOOOOOOOOOL Elton Perreira Gomesh harkon nga e djathta dhe Albert Dabiqaj shënon me kokë për 1:0.

min. 45. Gjyqtari  i katërt jep 3 minuta shtesë.

Përfundon pjesa e parë.

You Might Also Like