Gjilan

Në Kosovë 8 raste të vdekjes dhe 88 të infektuar

25 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.718 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.257.671 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 493.794 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 4.704 testime, 88 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 651 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.062.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 4.800.

You Might Also Like