Futboll

SC Gjilani paralajmëron ardhjen e futbollistit Drin Ymeri

Drin Ymeri është futbollisti më i ri që do të vije te SC Gjilani. Këtë e kanë bërë të ditur te SC Gjilani nëpërmjet një postimi në facebook ku është shkruar se “Drini do të vishet kuq”, që le të kuptohet se ajo do të vesh fanellën e SC Gjilanit.

Ai luan në pozitën e qendërsulmuesit dhe deri më të tashti ka luajtur në disa ekipe, në Ligën e Parë të Kosovës. Fillimisht ai kishte luajtur për KF Ulpiana, KF Vitia, KF 2 korriku dhe KF Vjosa nga Shtimja. /kryelajmi.com/.

You Might Also Like