Futboll

Ëndrra e livadheve të Malishevës bëhet realitet në Helsiniki

Futbollistët kosovarë që dikur luanin nëpër livadhe nuk u mposhtën e pasardhsit e tyre pikërisht këtë fillimjavë do të zhvillojnë ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionatin Botëror, e cila po cilësohet ndeshje historike.

Read More...

Futboll

Nga Gjilani Fadil Vokrri jep një zotim

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, nga Gjilani ka dhënë një zotim se përfaqësuesja e Kosovës në futboll nuk do t’i zhgënjejë adhuruesit e saj dhe se lojtarët do t’a arsyetojnë besimin e dhënë.

Read More...

Futboll

Deklaratat e Morinës dhe Tovërlanit pas ndeshjes

Read More...

Futboll

Gjilani shijon fitoren e parë

Gjilani ka harruar humbjen e javës së kaluar dhe ka shijuar fitoren e parë, kësaj radhe ndaj kampionit në fuqi Ferronikelit nga Denasi.

Read More...

Futboll

Trepça ’89 i do të shpërndarë Intelektualët

Nëpërmjet një njoftimi në faqen e tyre në facebook, Intelektualët janë shprehur të indinjuar, që mitrovicasit u kanë pamundësuar që në mënyrë të organizuar të futen në stadium.

Read More...

Futboll

Drita transferon një super sulmues

Read More...

Futboll

Fitore me dy lojtarë më pak

Nëntë lojtarë të Trepçës ’89 dolën të jenë më të fortë se njëmbëdhjetë lojtarë të Gjilanit, ngase ekipi mysafir ia doli që me dy lojtarë më pak të mposht ekipin vendas me rezultat 1:2.

Read More...

Futboll

Humbje që dhemb

Pas ndeshjes Gjilani – Trepça ’89, të cilën e fituan mysafirët 1:2, deklaratat e dy kryetrajnerëve ishin të ndryshme.

Read More...

Futboll

Leotrim Kryeziu i sjell Dritës tri pikë

Drita është kthyer me gjah të plotë duke ngadhënjyer ndaj Trepçës vendase me rezultat minimal 0:1.

Read More...

Futboll

Gjilanasit përballen me mitrovicasit

Dy ekipet nga Gjilani, Drita dhe Gjilani që në xhiron e parë të Superligës së Kosovës në Futboll do të përballen me ekipet mitrovicase Trepça dhe Trepça ’89.

Read More...