Futboll

Drita pëson humbje nga rusët e Nizhny Novogradit

FC Drita ka humbur ndeshjen e parë kontrolluese nga ekipi rus Nizhny Novograd, me rezultat 2:0.

Ekipi rus e fitoi takimin me dy gola të shënuar në pjesën e parë.

Ne këtë takim, ne pjesën e dytë u paraqiten edhe dy lojtarë te rinj, të cilët janë në prova me ekipin, Esosa Priestley Irogue dhe Henry Onoka Austine.

Për shkak të dëmtimeve në këtë ndeshje nuk u paraqitën Faton Maloku, Ardian Cuculi, Fidan Gërbeshi dhe Valmir Azemi.

Ndeshja tjetër zhvillohet më 30 janar me ekipin FK Chayka nga Liga e Parë Ruse.

You Might Also Like