Futboll

Gjilani – Apoel live

Ndeshja luhet në Stadiumin “Fadil Vokrri në Prishtinë.

Gjyqtarë: Ygal Fried nga Izraeli, Sagy Metzamber, Nati Dotan dhe Eli Hacmon nga Izraeli.

 

Nis Ndeshja

min. 6. Hajdari ndëshkohet me karton të verdhë.

min 11. Rast shumë i mirë për Apoel, por huqin nga afërsia, kurse edhe Koliçi ishte shumë i mirë.

min. 27. Gjilani ka nisur të hap lojën.

min. 32. Kartoni i verdhë De Vincenti.

min. Mbyllet pjesëloja e parë me raste të pakta shënimi, në të cilën Apoel pati më  shumë nga loja.

 

You Might Also Like