Futboll

Gjilani bindshëm në miqësore

Gjilani e ka përcjell me pesë gola Vllazninë e Pozharanit në një miqësore, e cila është zhvilluar këtë të mërkurë. Ndeshja është zhvilluar në fushën me bar artificial në Gjilan, kurse ka qenë përforcimi nga Portugalia Jorge Teixiera, i cili ka shënuar dy herë. Një gol ka shënuar edhe bashkëkombasi i tij portugez Xavier Espinosa, derisa në listën e realizatorëve u shënuan edhe Besart Morina dhe Gëzim Rusi.

Në kuadër të fazës përgatitore Gjilani do ta zhvilloj një ndeshje miqësore me ekipin Shkupi, e cila do të luhet të dielen me fillim në ora 16.

 

 

You Might Also Like