Tregti/Turizëm

Hotel “Festimi” në Durrës mirëpret pushuesit nga Kosova për sezonin veror

Plazhi i Durrësit, i cili shtrihet për 10 km përgjatë bregdetit shqiptar, është një nga destinacionet më të preferuara për turistët nga e gjithë bota, e sidomos ata nga Kosova. Në zemër të këtij destinacioni të mrekullueshëm ndodhet Hotel “Festimi”, i drejtuar nga Festim Allajbeu.

Ky hotel është një vend ideal për të gjithë ata që kërkojnë një pushim të qetë dhe relaksues, larg zhurmës dhe stresit të përditshëm. Hoteli ndodhet në rrugën “Teuta” dhe ofron një shërbim të shkëlqyer për të gjithë mysafirët e tij. Hotel “Festimi” ka një kapacitet prej 28 dhoma gjumi të rehatshme, të cilat janë të pajisura me të gjitha lehtësirat moderne për të siguruar një qëndrim sa më komod për mysafirët. Gjithashtu, hoteli ofron parkim të sigurt për të gjithë ata që udhëtojnë me makinë.

Festim Allajbeu, pronari i Hotel “Festimi”, ka deklaruar se ky vit do të jetë një vit i veçantë për pushuesit. Ai është i përkushtuar të sigurojë që çdo mysafir të ketë një përvojë të paharrueshme gjatë qëndrimit të tyre në hotel. Festim Allajbeu fton të gjithë pushuesit kosovarë që të vizitojnë Hotel “Festimi” dhe të shijojnë një eksperiencë të paharrueshme në bregdetin e Durrësit.

“Ne kemi bërë përgatitje të veçanta për fillimin e këtij sezoni veror. Hoteli ynë ofron 28 dhoma komode dhe një parkim të sigurt për të gjithë mysafirët. Ne kemi investuar në përmirësimin e shërbimeve tona për t’ju ofruar një qëndrim sa më të rehatshëm dhe të këndshëm. Plazhi i Durrësit, është vendi ideal për t’u relaksuar dhe për të shijuar bukuritë e bregdetit shqiptar. Prioriteti ynë janë pushuesit kosovarë, dhe ne jemi këtu për t’ju siguruar një përvojë të paharrueshme. Ju mirëpresim me zemër të hapur!”

Hotel “Festimi” ofron një gamë të gjerë shërbimesh dhe lehtësirash për të përmbushur nevojat dhe dëshirat e të gjithë mysafirëve: Dhomat e rehatshme, ku çdo dhomë është e pajisur me ajër të kondicionuar, televizor, Wi-Fi falas dhe banjë private. Për të gjithë të interesuarit, mund të kontaktoni Hotel “Festimi” në adresën dhe numrin e telefonit më poshtë për më shumë informacion dhe rezervime: Festim Allajbeu Rruga “Teuta” – Pista Kosova Nr. Tel: +355674502600

You Might Also Like