LAJME

Katër futbollistë të Dritës dhe një i Gjilanit në përbërjen më të mirë në Kosovë

Katër futbollistë të Drita FC dhe një i SC Gjilani janë futur në mesin e ekipit më të mirë për vitin 2020 në Kosovë. Xhelal Broja dhe Agim Dibrani nga FFK atyre u kanë ndarë çmimet, kurse më i dalluari ndër ta ishte Armend Thaqi i Ballkanit e trajneri më i mirë, Ardian Nuhiu i Dritës

11-shja e vitit:

Faton Maloku, Drita

Armend Thaqi, Ballkani

Leutrim Bekteshi, Prishtina

Ardian Cuculi, Drita

Arbër Potoku, Ballkani

Hamdi Namani, Drita

Endrit Krasniqi, Prishtina

Gerhard Progni, Gjilani

Xhevdet Shabani, Drita

Ermal Krasniqi, Ballkani

Mirlind Daku, Ballkani.

Ndërkohë, trajner i vitit është zgjedhur Ardian Nuhiu.

You Might Also Like