Futboll

Kroati Edi Baša lojtar i ri i Gjilanit

Kroati Edi Baša është lojtar i ri Gjilanit.

Futbollisti kroat luan si sulmues krahu dhe pritet qe t’i ndihmoje gjilanasve gjatë kampionatit. Së fundi ai kishte qenë lojtar i Kukësit në Shqipëri e më herët kishte luajtur për disa kroate si Rovinj, Istra, Jadran Poreć, Cibalia, Široki Brijeg, Novi Grad, Koper, Vlachioti, Borec Veles dhe së fundi te Kukës. /

Kujtojme qe SC Gjilani pritet te beje edhe prurje te reja gjate diteve ne vijim. /

You Might Also Like