Futboll

Nga nesër SC Gjilani bartet në Prishtinë

Nidderkuer spillt gläich géint KF Gjiliani aus dem Kosovo

Sport Club Gjilani zhvillon ndeshjen kthyese në kuadër të rundit të parë eleminator në UEFA Conference League ndaj FC Progres Niederkorn, e cila do të zhvillohet të enjten më 20 Korrik nga ora 20.00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Skuadra do të zhvendoset në kryeqytet për t’i kryer përgatitjet e fundit para ndeshjes, duke zhvilluar seancën gjenerale stërvitore dhe konferencën për media.

Në vijim ju njoftojmë me agjendën e ekipit më 19 dhe 20 Korrik:

E mërkurë, 19 Korrik

18.15 – Konferencë për media në stadiumin “Fadil Vokrri” (Folës: Klodian Duro, kryetrajner; Arbnor Ramadani, futbollist)

19.00 – Seanca e fundit stërvitore në kompleksin stërvitor në Hajvali (e hapur 30 minuta për media)

E enjte, 20 Korrik

17.00 – Tërheqja e akreditimeve nga gazetarët

18.15 – Arritja e ekipit në stadium

20.00 – Koha e ndeshjes

22.15 – Dalja e lojtarëve dhe stafit në mix zone

You Might Also Like