Futboll

SC Gjilani zyrtarizon një ardhje në ekip

Pas dy largimeve të Redon Ismailit, Egzon Hysenit, Egzon Bejtullait dhe Valmir Nafiut. më në fund SC Gjilani ka zyrtarizuar një prurje, duke sjellë në radhët e veta futbollistin e ri, por tejet perspektiv, Fatjon Bunjakun, nga Liria e Prizrenit, shkruan kryelajmi.com

Ardhja e Bunjakut te SC Gjilani është zyrtare dhe tashti ai tashmë po stërvitet me ekipin kuq e bardhë. Fatjon Bunjaku është grumbulluar me Kosovën U-21.

Fatjon Bunjaku, është një futbollist i talentuar që është rritur në KF Trepça, më pas kishte kaluar te Liria dhe tashti së fundi ai është bërë pjesë e SC Gjilan./kryelajmi.com/

Njoftimi i plotë i SC Gjilani

Sport Club Gjilani ka kënaqësinë të komunikojë angazhimin e një ndër lojtarëve më me perspektivë të vendit tonë, Fatjon Bunjaku.
Me paraqitjet e tij së fundmi Bunjaku ka arritur të bindë drejtuesit e klubit për të nënshkruar kontratë për 2 vite e gjysmë me kuqebardhët.
Bunjaku, 20 vjeçar luan në pozitën e sulmuesit të qendrës, mirëpo përshtatet mirë edhe në pozitat anësore të repartit ofansiv.
Të gjithë në SC Gjilani i urojnë mirëseardhje Bunjakut dhe i dëshirojnë sukses në objektivat që klubi ka vënë para, duke nisur nga garat ndërkombëtare.

You Might Also Like