Futboll

Superkupa Drita – Prishtina pritet të luhet në Turqi

Takimi në mes të Dritës dhe Prishtinës e vlefshme për Superkupën e Kosovës në Futboll pritët të zhvillohet në muajin janar, në Antalia të Turqisë.

Burime brenda FFK-së bëjnë me dije se finalja e Superkupës së Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Dritës pritet të luhet me 23 janar në Antalia të Turqisë, aty ku të dy skuadrat do të zhvillojnë fazat përgatitore për stinorin pranveror.

Nëse gjithçka shkon sipas planeve të të dy klubeve dhe federatës, atëherë ndeshja do të zhvillohet me 23 janar.

You Might Also Like