Futboll

Talenti i Dritës kalon te Prishtina

Qendërsulmuesi, Eridon Maloku, 19 vjeç, i lindur më 21.01.2004 në Zhegër të Gjilanit, në Prishtinë transferohet nga skuadra juniorë (U19) e Dritës. Realizues i 24 golave dhe 17 asistimeve të edicionit të sa po përfunduar ka nënshkruar për 3 vitet e ardhshme me skuadrën tonë.

“Kam qenë nën kontratë me Dritën, por nuk isha i vlerësuar. Prishtina më kishte përcjellë, interesimi i saj më bëri të lumtur. Nuk hezitova fare që menjëherë të jem pjesë e klubit më të madh në vend duke qenë se është ëndërr e çdo futbollisti të vesh fanellën e Prishtinës.

Besoj se do të bëjmë shumë gjëra të mira sëbashku. Ekipin e njoh mjaft mirë, nuk i frikësohem konkurrencës, përkundrazi besoj se do shënoj shumë gola”.

You Might Also Like