Sportet me dorë

Vashat e KV Skenderaj mundën Dritën në finalen e Kupës së FVK-së

 

Vashat e KV Skenderaj kanë mundur ekipin KV Drita në Finalen e Kupës së Federatës së Volejbollit të Kosovës, e cila është zhvilluar këtë të diele në Skenderaj.

Në setin e parë, skenderajaset ishin më të mira, duke ngadhënjyer me rezultat 25:20, derisa gjilanaset përmirësuan lojën e tyre në setin e dytë, të cilin e dërguan deri në pikët shtesë, por në fund e humbën me rezultat 27:25. Kjo sikur pati ndikim të madh te gjilanaset, të cilat luajtën setin më të dobët në setin e tretë, që e humbën me rezultat 25:16.

Te KV Drita në cilësinë e organizatores është paraqitur lojtarja nga Trinidad and Tobago, Renele Forde, por nga loja u pa se asaj i duhet kohë për t’u ambientuar në mesin e ri.

Ndryshe, KV Drita do të vazhdojë të luftojë për titull kampioni dhe pas stinorit vjeshtor KV Drita është në pozitën e parë./kryelajmi.com//

 

KV Skenderaj – KV Drita  3:0 (25:20, 27:25, 25:16)

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve pas ndeshjes morën pjesë një mori personalitetesh të spikatura nga bota sportive e politike, të cilët patën mundësi të shohin spektakël volejbolli.
Kupa për kapitenen e Skenderajt u nda nga kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura dhe zëvendës ministrja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani.
Medaljet për fitueset e këtij trofeu u ndanë nga nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku dhe presidenti i FVK-së, Bahri Gjinovci.
Ndërkohë, medaljet për vendin e dytë u ndanë nga nënkryetarja e FVK-së, Mimoza Shkodra Bislimi, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe anëtari i bordit Valon Xhafaj.

You Might Also Like