Futboll

Vitia mposht Ferizajn

Vitia ka triumfuar në miqësoren përballë Ferizajt (0-1) të zhvilluar në Ferizaj, raporton Gazetasheshi.com.

Autorë i golit në këtë përballje ishte futbollisti i ardhur te Vitia në këtë afat kalimtar Urim Statovci.

Ekipi i Milaim Zuzakut ka shfaqur formë të lartë në fazën përgatitore para fillimit të stinorit pranveror.

Në dy ndeshje të zhvilluara ndaj Gjilanit, njërën e kishte trimfuar 0-1 në Gjilan dhe një tjetër e kishte barazuar 1-1 në Durrës të Shqipërisë.

You Might Also Like