Futboll

Vitia – Vllaznia, rezultat që nuk i konvenon asnjërës skuadër

Janë zhvilluar tri ndeshjet e para në kuadër të xhiros së 20-të në Ligën e Parë në futbollin e kosovar.

Në derbin e kësaj jave, Arbëria e ka mposhtur Malishevën me rezultat minimal 1-0, raporton Gazetasheshi.com.

Në ndeshjen tjetër, Istogu ka barazuar ndaj 2 Korrikut me rezultat 1-1.

Kurse në derbin lokal, Vitia dhe Vllaznia kanë luajtur baras me rezultat 2-2.

Gazeta Sheshi ka raportuar live për këto tri ndeshje:

Arbëria – Malisheva 1-0

Istogu – 2 Korriku 1-1

Vitia – Vllaznia 2-2

/Gazeta Sheshi/

You Might Also Like