Futboll

Dallku: Na duhet më shumë vetbesim

Dukagjini i Dallkut të shtunën barazoi në udhëtim te Gjilani, 1:1. Pas ndeshjes, Armend Dallku, kryetrajner i Dukagjinit ka deklaruar:

“Ne po e fusim kundërshtarin vet në lojë. Goli që pranuam ishte shumë i lehtë, shumë lehtë i pranueshëm. Më pas, kundërshtari mori zemër, ndërsa ne ramë. U munduam të ndryshonim rrjedhën e lojës dhe skemën për ta fituar ndeshjen. Sulmuam me Solomonin dhe Merlakun dhe kishim mundësitë tona. Ne sot ishim me frikë në disa momente dhe nuk kishim vetëbesim. Në 16-metërsh duhet pasur vetëbesim. Vetëbesimi ishte i mangët sot. Lojtarët po mundohen ta japin maksimumin, por po ndëshkohemi duke marrë gola të lehtë në çdo ndeshje. Këto po na penalizojnë

You Might Also Like