Futboll

Drita – Besa formacionet

Takimi do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan dhe nis nga ora 13:00.

Vetëm gjysmë ore më vonë do të nis takimi ndërmjet Llapit dhe Ballkanit, njëherit edhe kryendeshja e xhiros së 22-të në kampionatin elitar të futbollit kosovar.

Dy skuadra me ambicje të ndryshme këtë edicion, por që këtë takim do ta kenë vetëm një objektiv.

Gazeta “Sheshi” do ju mbajë të informuar në lidhje me çdo ndryshim rezultati nga këto sfida:

LIVE

Drita – Besa 13:00

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Ajzeraj, Limani, Cuculi, Blakqori, Namani, Vucaj, Fazliu, Xh.Shabani, Haxhimusa, Rexha. Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Besa: Kolaj, Ajdini, Rajovic, Halili, Maliqi, Salihu, Sheqerolli, Brruti, Syla, Qorri, Tahiri. Kryetrajner: Leotrim Krasniqi

Gjyqtarë: Besfort Kasumi, Granit Hyseni, Bajram Kabashi, Arben Halilaj

Stadiumi i qytetit – Gjilan

You Might Also Like