Futboll

Drita mposht kampionin aktual

 

 

Ballkani – Drita 0:2

 

Drita ia ka dalë të mposht Ballkanin  në ndeshjen e luajtur në Stadiumin Rexhep Rexhepi në Drenas, ku ekipi nga Suhareka ishte vendas.

Kjo fitore është edhe më e rëndësishme, ngase u arrit nga kampioni i Kosovës në fuqi, i cili sivjet ka një ecuri shumë të mirë.

Golat e fitores për bardhekaltrit i realizuan Marko Simonovski (31′), i cili është shërbyer nga Almir Ajzeraj dhe Besnik Krasniqi, që ka shënuar  nga penalltia (59′)./kryelajmi.com/.

You Might Also Like