Sportet me dorë

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, Drita pa asnjë përforcim

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, në konkurrencën e meshkujve dhe atë të femrave.

Skuadrat kanë bërë përforcime varësisht nga synimet që kanë dhe në vazhdim të garave pritet një stinor shumë interesant dhe rivalizues.

Sigal Prishtina, Peja dhe Trepça janë përforcuar me nga një basketbollist të huaj.

Edhe Bashkimi në konkurrencën e femrave ka bërë disa përforcime, që i bën garat edhe më interesante në Superligën e Femrave, kurse Prishtina u përforcua me një lojtare të huaj.

Përforcimet:

Sigal Prishtina

Dren Dedushaj Bryant University, SHBA

Donat Rexhepi SHBA

Kenneth Brown Jr     SHBA

Bashkimi

Alban Veseli

Edison Krasniqi

Ensar Muriqi

Peja

Caribay Padilla Edgar Meksikë

Fatlind Shoshi Belgjikë

Trepça

Wright Ryan Bradley Universitet Yugra Surgut, Rusia

Prizreni-16

Besmir Memaj

Rahoveci

Edmond Kryeziu

LIGA E PARË

ISTOGU

Samuele E Taylor III SHBA

Burim Maxharaj

AS PRISHTINA

Altin Selmancena

VUSHTRRIA

Ergyn Rushiti LD

PRISHTINA E RE

Don Polloshka AS Prishtina

Dion Haxhosaj AS Prishtina

Mergim Jakupi Rahoveci

MARIGONA HILL PRISHTINA

Enver Memqaj BiH

Donat Rexhepi LD

Ermal Bojku Borea

DARDANET

Ernest Gegaj Borea

Drilon Shala   LD

Shpat Syla     LD

NEW BASKET

Visar Ejupi     LD

Leutrit Morina   LD

Enes Huduti

FERONIKELI

Ermal Mala

Roni Kastrati

Lindi Shehu

Fisnik Juniku

Denis Rabushaj

Taulant Dupa

Femrat

BASHKIMI

Aulona Muhadri Prishtina

Sihana Ramoja Penza

Klea Gashi

Yllza Uka Prishtina

Merisa Bilalli Prishtina

PRISHTINA

Tynice Nicole Martin Hogsbo –Suedi

Edona Pepiqi

VËLLAZNIMI

Dea Çejku

Festa Bicurri

UNITED BASKETBALL

Melita Luci Penza

PEJA 03

Gresa Berisha Penza

Arbesa Berisha Penza

Erza Ulnikaj Penza

Sara Vraniqi LD

Eriona Krasniqi LD

Rea Ukaj LD

Orgesa Berisha

LIGA E DYTË 

KOSOVARI

Drin Makolli

MEGASPORT

Besmir Memaj LD

Enes Huduti     LD

GJAKOVA

Ermal Mala LD

Lindi Shehu

Diar Canhasi LD

You Might Also Like