Sportet me dorë

KV Drita mposht Skënderajn në ndeshjen derbi

 

Drita ka mposhtur Skënderajn në fushë të vet me reyultat 3:1, në një ndeshje që dikur cilësohej derbi në mes të këtyre dy ekipeve. Tashti Drita është përforëcuar dhe më lehtë se sa që është pritur ka shënuar fitore.

 

Më e dalluara në ekipin e Dritës ishte pikërisht lojtarja e ardhur nga KV Skënderaj, Elvira Bajraktari, e cila pati 16 pikë (14 sulme, 2 bllok)

 

 

Superliga A – Femrat

Xhiro 2-te

KV Skenderaj – KV DRITA 1-3 (14:25, 25:20, 21:25, 22:25)

KV Drita:

 

Elvira BAJRAKTARI 16 pikë (14 sulme, 2 bllok)

Rukije MUJA 18 pikë (15 sulme, 3 shërbime)

Dhurata SYLEJMANI 17 pikë (10 sulme, 6 shërbime, 1 bllok)

Adelajda PRENGA 5 pikë (4 sulme, 1 shërbime)

Valmira RAMADANI 4 pikë (4 sulme)

Blinera JAHA 5 pikë (2 sulme, 2 shërbime, 1 bllok)

 

 

You Might Also Like