Futboll

Vllaznia u vazhdon kontratën edhe për një vit edhe 12 futbollistëve

Krahas pruarjeve të reja që kanë nënshkruar kontrata me KF Vllazninë si : Alban Rexhepi,/Drita/, Elbasan Thaqi, Shkumbin Salihu, Labinot Shabani /Ferizaj/ , dhe në pritje të ardhjes edhe të dy futbollistëve të tjerë nga KF Ferizaj si dhe të dy futbollistëve nga kontinenti Afrikan me të cilët Vllaznia gjithashtu ka arritw marrveshje, Muhamed Bangura dhe Andre Kamara ,që pritet të arrijnë në Pozharan të dielen në mbrëmje, Kf Vllaznia edhe zyrtarisht, ka njoftuaar sot se ka vazhduar bashkpunimin edhe me këtë futbollist të cilët ishin edhe më heret pjesë e kësaj skuadre e ata janë :

Jasir Bajrami / portjer/ Shaban Sylejman , Lirian Ferati , Elbasan Jakupi, Ejup Brruti, Ardian Mustafa Leonard Kallaba, Armend Miftari, Betim Syla, Ardian Terziu, Festim Alidema ,Valentin Pira/Aziz Zuka

You Might Also Like