Futboll

SC Gjilani mundi Kikën në miqësore

Sport Club Gjilani dhe Kika nga Hogoshti janë përballur në një miqësore që është zhvilluar këtë të mërkurë, shkruan kryelajmi.com.

Pas 90 minutave lojë ndeshjen e ka fituar SC Gjilani me rezultat të ngushtë 1:0 me një gol të shënuar nga braziliani Elton Calé.

Gjilani që ka nisur kampionatin me shumë probleme, cdo ditë po sjell risi në ekip dhe në Superligën e Kosovës në Futboll nga tri ndeshje ka fituar vetëm një pikë dhe zë pozitën e parafundit në tabelë. Ndërkohë, Koka nga Hogoshti garon në Ligën e Parë të Kosovës në Futboll dhe tri ndeshje të zhvilluara zë pozitën e tetë në tabelë me tri pikë të grumbulluara./kryelajmi.com/.

You Might Also Like