Sportet me dorë

Altuna Ibrahimi mbetet te Drita

KV DRITA fillon të kompletoje ekipin për stinorin e ardhshëm. Ky ekip ka vazhduar me prezentimin e lojtareve për stinorin 2023/2024.
Ekipit të KV Drita i qëndron besnike pasusja e së ardhmes Altuna Ibrahimi.
Altuna është lojtare e Akademisë Drita, e cila që nga viti 2019 është pjesë e ekipit seniorë të KV DRITA me të cilin ekip fitoi shumë trofe: 3 herë Kampione e Kosovës, 3 Kupa të Kosovës, 1 Kupë të FVK-së si dhe 2 Superkupa.
Altuna dhe Drita së bashku kanë prap të njejtat qëllime që të fitojnë qdo trofe të mundshem dhe të paraqiten sa me mirë në garat Evropiane ku Drita do të merr pjesë.

You Might Also Like