Futboll

Ardian Limani dhe Marko Simonovski të Dritës në formacionin e vitit në Superligë

Simonovski dhe Limani në formacionin e vitit në Superligë
 
Federata e Futbollit e Kosovës ka zgjedhur më të dalluarit e vitit 2022.
Për formën e treguar në stinorin vjeshtor kapiteni i Dritës, Ardian Limani dhe Marko Simonovski u zgjodhën në 11-shen më të mirë të vitit në Superligë.
Sulmuesi i FC DRITA, Simonovski fitoi edhe çmimin e golashënuesit më të mirë të vitit, pas 11 golave të shënuar në gjysmën e edicionit 2022/2023.

You Might Also Like