Futboll

Enea Koliqi u zgjodh portieri më i mirë për vitin 2022

Enea Koliçi, futbollist i Sport Club Gjilani ka pranuar çmimin Portieri i Vitit të ndarë nga Federata e Futbollit e Kosovës.
Koliçi ishte pjesë e formacionit të vitit nga votat e trajnerëve të Superligës dhe me sukses arriti të kurorëzoj një vit të mbushur me shumë sfida.
“Ndjehem shumë i lumtur për çmimin. Është viti i dytë radhazi që e fitoj këtë çmim dhe ndjehem i vlerësuar. Falenderoj të gjithë trajnerët të cilët më besuan për të më dhënë votën.
Ky çmim i takon familjes dhe bashkëlojtarëve të mi. Kemi kaluar një periudhë të vështirë dhe me shumë sakrifica. Nuk duhet harroj as trajnerin tim Enver Sermaxhaj, i cili ka bërë një punë të jashtëzakonshme me gjithë portierët e ekipit.
Të ardhmen time e shoh te Gjilani dhe shpresoj që gjërat të rregullohen më shpejtë, sepse ky ekip, ky qytet dhe gjithë tifozët e mrekullueshmë e meritojnë të shohin klubin e tyre në piadestalet më të larta të futbollit kosovar”, theksoi Koliçi.
Për Koliçin ky ishte viti i dytë më radhë që fiton Dorzën e Artë.

You Might Also Like