Futboll

FC Drita mbylli fazën përgatitore në Antalaia

Klubi i Futbollit Drita ka përmbyllur fazën përgatitore në qytetin Antalia të Turqisë. Ekspedita e Dritës në këtë qytet turk ka qëndruar 14 ditë dhe gjatë ditës së sotme është kthyer në Kosovë.

FC Drita në këtë qytet ka zhvilluar disa ndeshje kontrolluese, kurse në këtë fundjavë FC Drita luan ndeshjen e parë të stinorit pranveror, ku do të jetë mysafire e KF Trepça ’89 në Mitrovicë.

Në stinorin pranveror Drita hynë nga pozita e parë me pikë të barabarta me kampionin aktual Ballkanin nga Suhareka./kryelajmi.com/.

You Might Also Like