Futboll

Fitojnë Vitia e Vllaznia, humbin Kika e Dardana

Kanë përfunduar ndeshjet e fundit të stinorit vjeshtor në Ligën e Parë në futbollin kosovar. Flamurtari ka arritur fitore të rëndësishme kundër Dardanës për ta marrë kryesimin në ‘Grupin B’, pasi që skuadra e Ulpianës është mposhtur nga Vllaznia e Pozheranit. Derbi i Anamoravës ndërmjet Kikës dhe Vitisë ka përfunduar me fitoren e mysafirëve.

Këto janë rezultatet komplete të ditës së sotme:

 

Grupi B:

FT’ Kika 0–2 Vitia

Flamurtari 2–0 Dardana

Vllaznia 2–1 Ulpiana

You Might Also Like