Futboll

Gjilani huazon Terziun në skuadrën e Vitisë

Gjilan, 4 Shtator 2020-Sport Club “Gjilani”, njofton se kanë arritur marrëveshje me klubin e Vitisë, për huazimin e portierit të ri të Gjilanit, Petrit Terziu.
Terziu do të kalojë te Vitia, në formë huazimi një vjeçar, ku pritet të ketë minutazhën e mjaftueshme për të krijuar përvojë për vazhdimin e karrierës së tijë.
Sport Club “Gjilani”, i uron shumë suksese portierit të ri me prespektivë dhe skuadrës së Vitisë në sezonin e ri futbollistik në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

You Might Also Like