Futboll

Gjilani përforcon portën

Gjilani ka përforcuar portën, teksa ka rikthyer nga huazimi Petrit Terziun.

Terziu ishte pjesë e Vitisë në stinorin vjeshtor, si i huazuar nga “Skifterat”, por tashmë Bylbyl Sokoli ka vendosur ta rikthejë atë në skuadër.

Terziu shihet si alternativë e mirë për portierin e parë, Enea Koliqin.

Vetëm 10 gola të pësuara në Grupin B të Ligës së Parë dhe paraqitjet e mira me skuadrën e Vitisë e bindën Gjilanin që ta rikthejë portierin në skuadër.

Drejtori sportiv i Gjilanit, Sevdail Robelli, në një intervistë për “Olle”, ka konfirmuar rikthimin e Terziut.

“Informacioni juaj është i saktë, e kemi rikthyer Terziun. Ai gjithashtu na është bashkangjitur në fazën përgatitore të cilën po e zhvillojmë në Shqipëri” – tha Robelli.

You Might Also Like