Muzikë

Haziri: Gjilani është kryeqytet i kulturës

Lutfi Haziri, kryetar i Gjilanit është  mbajtur ndarë shumë i kënaqur me koncertin festiv të mbajtur në Gjilan. Në një postim të tijin në facebook ai ka deklaruar:

Qysh me e përshkru këtë koncert madhështor se? Megjithatë, po i them dy fjalë. Gjilani kurrë më nuk ka me pasë problem me masovitet. Pas çfarëdo aktiviteti kulturor, nuk të mbetet shumë koment. Ky pra është Kryeqyteti Kulturor i Shqiptarëve. 9 vjet shtet. Urime dhe qofshi faqebardhë gjilanasit e mi. Kam me mbetë gjithmonë Luta i juaj!

You Might Also Like