Sportet me dorë

Ka ndërruar jetë Tahir Murati, ish-basketbollist

Është ndarë nga jeta ish- basketbollisti dhe trajneri Tahir Murati, lajmin e kanë bere të ditur familjaret përmes një postimi në facebook.

Tahiri ishte pjesë e gjeneratës së artë tek KB Drita ku dha kontribut nder gjenerata në avansimin e basketbollit në Gjilan. Tahir Murati në vendi tonë ishte i njohur si adhurues i madh i basketbollit, duke kontribuar në mënyra të ndryshme në zhvillimin e këtij sporti ndër gjenerata të reja në Gjilan.

Murati ka qenë ish-basketbollist i KB Drites, më pas trajner i grupmoshave tek KB Drita, ku shumë gjenerata kaluan ne duarët e tij dhe te trajnerve me te cilet ai bashkpunoi./Radio Star/

You Might Also Like