Futboll

KF KIKA VAZHDON ME PËRGATITJE NË DURRËS

Skuadra e KF Kika është zhvendosur në Durrës që dy ditë për ta zhvilluar fazën e fundit përgatitëse para fillimit të sezonit.
Lojtarët sot kanë stërvitur dy herë në mëngjes dhe në pasdite nën drejtimin e trajnerit Sedat Pajaziti dhe ndihmës trajnerëve, Mërgim Kastrati dhe Ardonit Xhemajli
Në mëngjes stërvitjet janë fokusar me ngarkesë në plazh, kurse pasdite skuadra ka vazhduar me intensitet të ulet më top ku fokusi ishte te ndërtimi i aksioneve, finalizimet dhe organizimi i ekipit në fazën mbrojtëse.

You Might Also Like