Futboll

Kika fiton, Vllaznia humb në fushë të vetë (tabela)

Kika e Hogoshtit ka shënuar fitore të pastër 2 me 0 ndaj Flamurtarit të Prishtinës dhe dukshëm ka shtuar gjasat për të ikur nga fundi i tabelës, derisa Vllaznia e Pozharanit ka pësuar humbje në fushë të vetë ndaj Vjosës së Shtimes me rezultat minimal 1:2. Pas xhiros së dhjetë në tabelën e Ligës së Parë B, Kika është në pozitën e parafundit, të nëntën me 9 pikë, derisa Vllaznia është e fundit, e dhjeta, me 8 pikë. Tabela në Ligën e Parë B ka këtë pamje:

You Might Also Like