Futboll

Mezani: Ekipi i përgatitur vetëm për maksimumin e pikëve

Gentjan Mezani, kryetrajner i ekipit ka folur para mediave në prag të sfidës kampionale ndaj Llapit, teksa ka kërkuar nga futbollistët e tij të jenë të impenjuar në çdo minut të lojës.

Mezani është i vetëdishëm për kohën e shkurtër të përgatitjes për këtë ndeshje, megjithatë ka theksuar se skuadra ka punuar për të marrë maksimumin e pikëve.

“Koha e përgatitjes për këtë ndeshje ka qenë e shkurtër, pasi që kemi zhvilluar ndeshje në fundjavë. Megjithatë, ne kemi përgatitur ekipin dhe menyrën se si do të luajmë. Ne do të futemi për maksimumin e pikëve, pasi që ato janë që na mbajnë në objektivin tonë”.

“Ne shikojmë vetëm ndeshjet e radhës, jemi të vetëdishëm që ato shkojnë tani duke u pakësuar dhe rëndësia e pikëve është e madhe. Ne punojmë gjithmonë për të marrë maksimumin e pikëve, pavarësisht kundërshtarit të cilin e kemi përballë”.

Përqëndrim për të shënuar, tifozët sërish vendimtar për klubin

Tekniku i parë i skuadrës ka potencuar se skuadra po vazhdon të krijoj raste të shumta shënimi, mirëpo në momente të caktuara po u mungon përqendrimi.

Ai u ka bërë sërish thirrje tifozëve që të jenë afër skuadrës.

“Ne luajmë për të shënuar, pavarësisht që në dy ndeshjet e fundit nuk kemi shënuar. E rëndësishme është që skuadra vazhdon të krijoj, të afrohet drejt portës dhe padyshim që goli do të vjen. Ne synojmë që golat të vijnë që nga ndeshja e radhës dhe shpresojmë që sulmuesit të kenë ditën e tyre”.

“Kanë mbetur edhe katër ndeshje deri në fund dhe normalisht që kemi nevojë për ndihmën e “Skifterave”. Klubi është i “Skifterave” ne jemi vetëm kalimtar, por në këtë moment jemi së bashku për të arritur një objektiv, prandaj të gjithë duhet të jemi bashkë në katër ndeshjet e fundit. Presim mbështetje të madhe që nga sfida ndaj Llapit”.

Gjilani do të ndeshet me Llapin këtë mesjavë (9 Maj) me fillim nga ora 15.00 në stadiumin ndihmës në Gjilan.

You Might Also Like