KRONIKË E ZEZË

Në Gjilan një 22-vjeçar ra për vdekje nga një ndërtesë banimi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orët e pasditës në Gjilan, në rrugën “Avdullah Presheva”, e njohur si tek ‘Xhamia e Medresesë’ shkruan Radio Star.

Një person 22-vjeçarë ka humbur jetën, pasi ka rënë nga një ndërtesë banimi në Gjilan.

Për ‘Radio Star’, këtë lajm e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policis së Kosovës, Toger Ismet Hashani, ku ka treguar se një person i moshës 22 vjeçare, ka humbur jetën si pasoj e plagëve të marra, Policia e Kosovës, këtë rast e ka vlerësuar si vdekje të dyshimtë.

Mësohet se në vendin e ngjarjes janë edhe njësitë relevante dhe ekipi mjekësor të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes ku dhe është konstatuar vdekja e viktimës.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion./radiostar/

You Might Also Like