Gjilan

Nga 1.045 testime, 13 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

16 Prill 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 189 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.824.478 doza të vaksinës.
ℹDeri më sot 821.410 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹDeri më sot janë dhënë 100.872 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹNga 1.045 testime, 13 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹGjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹSot janë shëruar 28 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.216.
ℹNë total numri i rasteve aktive është 484.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

You Might Also Like