Sportet me dorë

Prenga sërish te Drita

Klubi i volejbollit i Dritës ka bërë një përforcim të madh. Gjilanasit kanë rikthyer volejbollisten, Arjola Prenga, e cila këtë kampionat do të jetë pjesë e KV Drita, shkruan Gazetasheshi.com.

Prenga do të vjen t’i ndihmojë ekipit të cilin e shpalli kampion në vitin 2016, duke e rikthyer titullin te KV Drita, titull i cili mungonte për 20 vite radhazi.

Prenga këtë vit u shpall lojtarja më e mirë në pozitën e pranueses duke qenë në “Dream Team” te Europe Silver League.

Volejbollistja ka një karrierë të bujshme duke qenë nëpër shtete të ndryshme si në SHBA, Spanjë, Francë, Norvegji dhe Turqi.

You Might Also Like